Projekty

« SZPITALNE WARSZTATY GO!

O obozach

Tysiące nowych doświadczeń czekają na polskie dzieci dotknięte chorobami nowotworowymi. W tej krainie radości obiecujemy dni wypełnione niezwykłymi przeżyciami, odbudowanie poczucia własnej wartości, pełną opieką medyczną, bezpłatny pobyt oraz podróż na obozy na Węgrzech, sześć posiłków dziennie i niezapomniane przygody pod opieką naszych wolontariuszy.

W ciągu tych sześciu dni, nasi polscy obozowicze w przedziale wiekowych 7-18 lat mają czas wypełniony śmiechem, programami pełnymi przygód i wieczornymi zabawami dostosowanymi do przedziału wiekowego. W jednym turnusie w sumie uczestniczy około 70 dzieci i przynajmniej 70 wolontariuszy. Podczas turnusu dla dzieci obecni są nie tylko opiekunowie, ale i tłumacze. To dzięki ich pomocy podczas turnusu międzynarodowego możemy gościć obozowiczów z Polski, a językiem głównym na obozie jest język angielski.

Najbliższy termin obozu

Turnus dla dzieci 7-18 lat

15-21 sierpnia 2020

Pobierz formularz

Wesprzyj nasZostań wolontariuszem

  • wywołaj uśmiech na twarzach chorych dzieci
  • podziel się swoją pasją
  • zdobądź nowe przyjaźnie!

Gdzie?

Hatvan Na Węgrzech

Kto?

60-70 dzieci w wieku 7-18 lat

Kiedy?

1 raz w roku przez 6 dni

Za ile?

Obóz jest
bezpłatny

Zapewniamy

  • Pełną opiekę medyczną
  • Opiekę wyszkolonych wolontariuszy (Cimborów)
  • Każdy podopieczny ma co najmniej jednego Cimbora
  • Wolontariuszy - tłumaczy
  • Bezpłatny udział w obozie i podróż
  • 6 posiłków dziennie
  • Programy pełne przygód i zabaw

Programy

Każda chwila spędzona w Bátor Tábor wypełniona jest radością, stwarza nadzwyczajne możliwości oraz daje silne poczucie wspólnoty. Zanurz się wraz z naszymi wyszkolonymi Cimborami w nowe, niezwykłe przygody. Liczba wyzwań jest ograniczona, jednak gier              i zabaw starczy na zapełnienie całego tygodnia. W Bator Tabor czeka na Ciebie masa niespodzianek oraz wyzwań. Nie zapomnij: bierzemy zabawę na poważnie! Pozwól nam pokazać sobie jak bardzo.

Kajakarstwo

Pod nadzorem doświadczonych kajakarzy masz szanse wypłynąć na lśniące wody obozowego jeziora w czteroosobowych kajakach.

Wędkarstwo

Mamy przynęty i haczyki, jednak ryby nie kończą u nas na patelni. Po każdym połowie, rybak wypowiada życzenie i wypuszcza złapane ryby z powrotem do jeziora.

Łucznictwo

Chcesz być jak Robin Hood? Żaden problem! Nauczysz się strzelać z łuku na naszym torze łuczniczym, w przyobozowym lesie. Możesz strzelać do ruchomych celów i balonów, a nawet doświadczyć zsynchronizowanego strzelania z zamkniętymi oczami.

Taniec

Obozowy taniec to niepowtarzalny czas dla nas wszystkich. Wyobraź sobie 70 par rąk klaszczących w rytm muzyki. Cóż, jest to chwila, której się po prostu nie zapomina!

Sport

Wysiłek fizyczny nie tylko męczy, daje również dużo radości i poczucia wolności. Nie bądź jednym z tych, którzy sport oglądają tylko na ekranie telewizora. Dołącz do gier na placu zabaw i w hali sportowej albo wypróbuj swoich sił w tenisie stołowym, piłkarzykach lub szachach.

Muzyka

Nie ważne, czy grałeś już wcześniej, czy dopiero po raz pierwszy trzymasz w ręku instrument. Podczas naszych zajęć muzycznych doświadczysz wspaniałego uczucia, jakim jest wspólne tworzenie muzyki. Wyraź siebie językiem muzyki!

Magiczny las

Czy mówisz już językiem natury? Jeszcze nie biegle? Podczas tego programu będzie Ci dane w zabawny i ekscytujący sposób doświadczyć fantastycznych eksperymentów naukowych, które odbywają się w pięknym, przyobozowym lesie.

Zajęcia plastyczne

Chcesz sprawdzić czy drzemie w tobie artysta? Możemy Ci w tym pomóc! Nie ma nic wspanialszego niż tworzenie i uczenie się nowych technik rzemieślniczych!

Fotografia

Robiliście kiedyś zdjęcia czymś innym niż tylko telefonem? Profesjonalne aparaty fotograficzne czekają na Was w naszym obozowym laboratorium fotograficznym. Wierzymy, że najpiękniejsze chwile w życiu warte są uwiecznienia.

Park linowy

Czy odważysz się przejść nasz tor linowy, zawieszony sześć a nawet osiem metrów nad ziemią? A może spróbujesz poszybować po niebie na dziewięciometrowej huśtawce? Wszystko to dostępne jest w naszym parku linowym pod opieką wykwalifikowanych wolontariuszy. Nie przegap okazji! Kto nic nie ryzykuje, ten nic nie zyskuje.

Zajęcia teatralne

Najlepsze w aktorstwie jest to, że przez chwilę można stać się jedną z wielu znanych postaci. Kostiumy które dla was przygotowaliśmy umożliwią każdą transformację.

Jazda konna

Świat widziany z grzbietu konia wydaje się zupełnie inny. Dzięki naszym spokojnym i grzecznym koniom bez obaw możesz zacząć przygodę z jeździectwem. Jedno jest pewne, po spotkaniu z naszą obozową maskotką - Fabatką, pokochasz konie na całe życie!

Program wieczorny

Dzień w Bator Tabor nie kończy się wraz z zajęciami dziennymi. Po kolacji, przychodzi czas na wielkie, wieczorne spotkanie. Wszyscy obozowicze biorą udział we wspólnej zabawie        a Legendarne Kasyno Bátor Tábor i Party nad jeziorem, to już od lat nasze najbardziej wyczekiwane programy, których po prostu nie można przegapić!

Teren obozu

1
Kwatera główna obozowiczów
To właśnie tu będziecie mieszkać, w jednym z siedmiu 14-osobowych domków, w których mieszczą się dwie pięcioosobowe sypialnie. Jedno jest pewne: na pewno pokochacie swoje chatki!
4
Domki Cimborów
Te kolorowe domy, z miejscem dla 70 ochotników, to siedziba Cimborów. To właśnie stąd nasi wolontariusze wyruszają każdego dnia, aby poprowadzić was ku nowym, ekscytującym przygodom.
5
Stajnie
W stajniach prosto z Westernu nasi obozowicze mogą na własne oczy zobaczyć, jak wyglądało życie na dzikim zachodzie. Podczas tej wyprawy młodym odkrywcom towarzyszyć będą świetnie wyszkoleni Cimborzy i dwa łagodne konie.
7
Tor łuczniczy
Nasz tor łuczniczy znajduje się w przyobozowym lesie, gdzie nasi obozowicze mogą poznać tajniki łucznictwa.
8
Przystań dla łodzi
Nad prywatnym jeziorem stoją dwa domki, w których trzymane są nasze kajaki. To właśnie tu obozowicze, z niewielką pomocą Cimborów, mogą stać się mistrzami kajakarstwa.
9
Magiczny las
Obóz Bátor Tábor otoczony jest przepięknym lasem, w którym przeprowadzany jest program pt. „Magiczny Las”.
6
Park linowy
Oto przygoda numer jeden! To właśnie tu -  w parku linowym zbudowany z 15 12-metrowych drewnianych słupów - nasi obozowicze mogą spokojnie trzymać głowy w chmurach. Czy wiesz, że jest to jeden z niewielu parków linowych, który może być bezpiecznie używany nawet przez osoby na wózkach inwalidzkich?
3
MedShed
Kolorowy budynek stojący wśród kwiatów to nasza obozowa sala medyczna z gabinetami lekarskimi, poczekalnią, pokojem wypoczynkowym i grupą przyjaznych lekarzy i pielęgniarek.Czy widzieliście kiedyś fajniejszą klinikę?
2
Budynek główny i jadalnia
W głównym budynku Bátor Tábor, oprócz biur i pomieszczeń magazynowych, znajduje się jadalnia na 160 osób, gdzie podawane są przysmaki dostosowane do diet naszych obozowiczów.

Komentarze

Bátor Tábor jest jak wielka przygoda. Nie zapomnę tych wszystkich doświadczeń i będę ten obóz miło wspominać. Chciałbym tu przyjechać po raz kolejny. 

Podczas obozu nauczyłam się łowić ryby, ale także, że możesz dokonać wszystkiego jeśli tylko chcesz, że strach jest elementem naszego życia, ale jeśli chcemy coś osiągnąć musimy go przełamać. Podszlifowałam angielski, poznałam kilka słów po węgiersku, strzelałam z łuku, już umiem zrobić bransoletkę i wiem, że można się dobrze bawić bez telefonu. 

Najbardziej dumny jestem z tego, że mogłem się tu dowiedzieć nowych rzeczy o sobie i o świecie. 

Najważniejszym wspomnieniem, które zostanie ze mną na zawsze jest wdrapanie się na wysokość dziewięciu metrów w parku linowym i przejście tam wszystkich przeszkód.

Najbardziej dumna jestem z tego, że przetrwałam tydzień bez telefonu. 

Najważniejszym wspomnieniem, które zostanie ze mną na zawsze są wszystkie wspólne wieczorne rozmowy, chwile kiedy poznałam wspaniałych ludzi i kiedy byliśmy wszyscy razem przy obozowej piosence.

Bator Tabor to magiczne miejsce, gdzie zapomina się o zmartwieniach i żyje się beztrosko, odkrywając świat i siebie jako dziecko.

Jest to mój drugi i ostatni obóz, ponieważ w tym roku kończę 18 lat. Jednak kiedyś chciałbym tutaj przyjechać, ale tym razem jako wolontariusz.

Obóz Bator Tabor sprawia, że każdego dnia budzisz się z uśmiechem na ustach i jednocześnie ekscytacją na nowe przygody, które pozostają w pamięci na całe życie.

Formularz zgłoszeniowy na obóz

Wszystkich rodziców i opiekunów, zainteresowanych uczestnictwem ich dziecka w obozie, prosimy         o wypełnienie formularza i przekazanie go naszemu koordynatorowi w szpitalu.

Pobierz formularz